• ASWH hoopt eerste zege te behalen op bezoek bij SC Feyenoord

    Afgelopen zaterdag pakte ASWH op eigen veld het eerste punt in deze competitie. Dat smaakt uiteraard naar meer. De ploeg van trainer Johan Sturrus mag de jacht op de eerste overwinning vervolgen op voor hem bekend terrein. De Ambachters gaan namelijk op bezoek bij SC Feyenoord, de club waar Sturrus zelf ooit voetbalde. Net als assistent Jerry Tieleman overigens. Ook in de selectie zijn er met Jeffrey Verkerk, Samuel van der Velden, Jawad Bellahsan en Philip Dragon vier spelers met een verleden bij de amateurtak van de Rotterdamse grootmacht. Zij zullen ongetwijfeld extra gemotiveerd zijn voor deze regioderby. Maar ze weten uit eigen ervaring dat SC Feyenoord geen cadeautjes geeft, dus ASWH kan aan de bak!

    Op dit moment is het tennistoernooi om de US Open in volle gang. In de media lees je niet alleen over de sportieve verrichtingen. De US Open ondervindt namelijk nogal wat hinder van influencers op de tribune. De organisatie heeft deze bekende en minder bekende personen veelal zelf uitgenodigd, in een poging het imago van het toernooi en de sport op te krikken. Er was echter niet voorzien dat de influencers niet stilletjes naar de wedstrijden komen kijken, maar voortdurend selfies, vlogs en TikToks maken. Enkele partijen werden al kortstondig onderbroken omdat de spelers hier last van hadden.

    Maar wat is nou eigenlijk een influencer? De meest voorkomende definitie luidt als volgt: iemand met een groot bereik op social media die de meningen, het gedrag en de aankoopkeuzes van volgers kan beïnvloeden. Ze plaatsen video's, foto's en verhalen, content genaamd, over onderwerpen als mode, games, reizen, muziek, beautyproducten of gewoon hun dagelijks leven. Een van de bekendste Nederlandse influencers is bijvoorbeeld Monica Geuze, die opgroeide in ons eigen Hendrik-Ido-Ambacht.

    Influencers hebben vaak veel volgers op social media. Dat geldt ook voor mensen die deelnemen aan bijvoorbeeld realityshows op televisie. Denk maar eens aan Barbie en de andere hoofdpersonen uit Oh oh Cherso destijds, de knuffelgrage Ruud uit de eerste Big Brother of Terror Jaap uit De Gouden Kooi. Die lijst is inmiddels ellenlang. Jaimy Kroesen kan er ook op. Hij was te zien in het programma Ex on the Beach. Eerlijk gezegd was mij dit compleet ontgaan, tot verzorger Luca Höhne begin deze week enthousiast zijn naam liet vallen en vertelde dat het hier om de keeper van SC Feyenoord gaat.

  • Voor linksback Philip Dragon betekent het bezoek aan SC Feyenoord een ontmoeting met diverse spelers die vorig seizoen nog zijn teamgenoot waren (foto: Philip Schmidt)

  • En inderdaad, in de eerste competitieduels stond bij de Rotterdammers een goalie onder de lat die meer dan 50.000 volgers op Instagram heeft. De 23-jarige Hellevoeter sloot afgelopen zomer aan op Varkenoord. Wie zijn naam intikt op Google treft eerst vooral berichten over de realityshow en een ritje met Andy van der Meijde in diens auto, maar komt uiteindelijk ook terecht bij een profiel op Transfermarkt. Daaruit blijkt dat Kroesen niet alleen in de jeugd van Feyenoord en SC Heerenveen keepte, maar ook nog even bij Excelsior Maassluis. Na een jaar zonder voetbal, een doelbewuste keuze wegens zijn deelname aan het MTV-programma, sloot hij in 2025 aan bij DBS in Eindhoven. Als linksbuiten, in een lager elftal, met zijn schoonvader.

    SC Feyenoord zocht na het vertrek van Maarten de Fockert en Lee Quincy Cheuk-a-Lam naar een nieuwe doelman en kwam bij Kroesen terecht. Die besloot zijn handschoenen weer uit de kast te pakken en is nu dus de man onder de Rotterdamse lat. Het past wel enigszins bij de roerige periode die SC Feyenoord begin dit jaar meemaakte. Er was veel onrust binnen de club en dat sijpelde door richting selectie. Daardoor kregen de Rotterdammers pas laat een spelersgroep bij elkaar. Bovendien werd afgezien van de geplande samenwerking met Ambachter Esad Besic, die inmiddels bij FC Dordrecht onder 21 werkt.

    De vernieuwde groep staat onder leiding van de uiterst ervaren Paul van der Zwaan, die liefst elf seizoenen trainer was bij Quick uit Den Haag. Het bestuur zag in hem de man die de rust moet doen terugkeren. Tot nu toe lijkt Van der Zwaan daarin te slagen. Het gaat weer vooral over voetbal bij SC Feyenoord, dat de competitie opende met twee remises. Op de openingsdag werd het gelijk tegen FC 's-Gravenzande (1-1), in de tweede speelronde eindigde het bezoek aan Smitshoek in 3-3. Overigens nadat de Rotterdammers al snel op een 0-3 voorsprong kwamen. Opvallende man in de eerste duels is aanvaller Max Edelaar, die al drie keer scoorde. Hij is vermoedelijk de directe opponent van Philip Dragon, die vorig seizoen nog bij SC Feyenoord speelde. Dat kunnen mooie duels worden.

    Zoals gezegd telt ASWH dus ook de nodige spelers en stafleden met een historie bij SC Feyenoord. Trainer Johan Sturrus kan er vaak smakelijk over vertellen, net als assistent Jerry Tieleman trouwens. Zij maakten goede jaren mee met de Rotterdammers. Sturrus brak er door in het seniorenvoetbal, om later naar ASWH te komen en uit te groeien tot icoon op sportpark Schildman. Nu mag hij als trainer dus proberen zijn oude club te verslaan. Net als de Ambachters deden bij het laatste bezoek aan Varkenoord in het seizoen 2023/24. De latere kampioen won door twee goals van Lovette Ofori met 0-2 van SC Feyenoord, waar Jerry Tieleman toen nog achterin stond.

    Drie punten zal ook nu de insteek zijn van ASWH. Na het eerste punt aast de ploeg nu op de eerste zege. Het team is nog altijd in opbouw, zo werd in de recente duels duidelijk. Tegelijkertijd worden er ook stappen gemaakt en normaal gesproken moet de ploeg daar de komende tijd de vruchten van plukken. Maar in deze afdeling gaat niets vanzelf. SC Feyenoord zal eveneens voor de volle buit gaan. Hopelijk mag het elftal dan ook de nodige supporters verwelkomen om ASWH aan te moedigen. Er is een mooie tribune in Rotterdam, waar ongetwijfeld nog plek is. Naar verwachting blijven de influencers namelijk weg, al weet je dat nooit zeker. De aftrap is om 15.00 uur.

    Mikki