De thuiswedstrijd tegen koploper IJsselmeervogels heeft ASWH vanmiddag geen punten opgeleverd. De ploeg van trainer Rogier Veenstra ging strijdend ten onder tegen de titelkandidaat. Ondanks een flink aantal afwezigen hielden de Ambachters voor rust goed stand tegen IJsselmeervogels. De beste kansen waren aanvankelijk ook voor ASWH, maar kort voor rust scoorden de bezoekers uit een klutssituatie de 0-1. Een goal met een geur van buitenspel én hands, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt toch goed. Rond het uur schoot Koen Wesdorp de Ambachters echter weer naast IJsselmeervogels. Het evenwicht hield helaas niet lang stand, omdat 'de Rooien' vier minuten later uit een strafschop opnieuw op voorsprong kwamen. Een kwartier voor tijd was het verzet van ASWH definitief gebroken door de derde treffer van de gasten. Door het verlies zakt ASWH naar de zestiende plaats op de ranglijst.
De lappenmand was voor aanvang van de wedstrijd al goed gevuld, maar er moest toch nog een plekje worden gezocht voor de geblesseerde aanvoerder Jesper van den Bosch. Zijn afwezigheid was opmerkelijk, omdat Van den Bosch sinds zijn komst naar ASWH in 2013 nog nooit een competitiewedstrijd miste door een blessure. Nu diende hij echter langs de lijn toe te kijken, in het gezelschap van Mels van Driel, Fabian Korporaal, Abderrahim Loukili, Lucas van Oeveren, Toby Mulder, Mitchell Louwerens en Vince van Dongen. De plek van Van den Bosch in het veld werd ingenomen door Nick Slotboom. Trainer Rogier Veenstra gunde voor het eerst een basisplaats aan de laatste nieuwkomer Josimar Lima. Hij speelde centraal in een vijfmansdefensie, een tactische keuze om de aanvalskracht van IJsselmeervogels te beteugelen. Dit ging ten koste van middenvelder Kenny Anderson. Verder stuurde Veenstra dezelfde namen als vorige week het veld in. Bij de bezoekers verscheen voormalig ASWH'er Robbert Olijfveld aan de aftrap.
De tactische omzetting leek succesvol. IJsselmeervogels had op een zonnig sportpark Schildman weliswaar vaker de bal, maar de gasten hadden moeite om de Ambachtse defensie te verrassen. Zelf zocht ASWH waar mogelijk de aanval. De thuisploeg deelde ook de eerste speldenprikken uit. Een voorzet van Clarence Bijl werd echter net tot corner verwerkt en een kopbal van Sam van de Kreeke eindigde boven het doel van IJsselmeervogels. Halverwege de eerste helft moest de keeper van de bezoekers, Jaimy Schaap, voor het eerst serieus in actie komen. Hij tikte de bal naast het doel na een heerlijke uithaal van afstand door Koen Wesdorp.
Basisdebutant Josimar Lima blokt een inzet van Danny van den Meiracker (foto: PRO SHOTS)
Gaandeweg meldde IJsselmeervogels zich ook vaker voor het Ambachtse doel. Danny van den Meiracker en Robbert Olijfveld tekenden voor de eerste voorzichtige waarschuwingen van de koploper. Even later moest Stefan Kok flink aan de bak om de openingstreffer te voorkomen. Een afgelegde bal werd door Robbert Olijfveld hard ingeschoten, maar Kok kreeg er een voet tegenaan. Vijf minuten voor rust kwamen de gasten enigszins goedkoop aan een voorsprong. Na een afgeslagen hoekschop volgde een doelpoging, die via een klutssituatie bij Danny van den Meiracker belandde en dankzij zijn aanraking in het doel eindigde. Er kleefde een buitenspelluchtje aan dit doelpunt, terwijl het er ook alle schijn van had dat de topscorer van IJsselmeervogels de bal met de arm beroerde. De Ambachtse protesten haalden echter niets uit en leverden slechts een gele kaart op voor Josimar Lima. Daardoor ging ASWH ondanks een zeer behoorlijke eerste helft met een achterstand de rust in.
In de tweede helft kwam ASWH goed uit de startblokken. Lars Bosscha, die eerder deze week in een interview op de website nog stelde dat de ploeg meer lef moest durven te tonen in de tweede divisie, voegde zelf de daad bij het woord. Nadat hij na een goede loopactie werd bediend in het strafschopgebied, leverde hij een poging af die het midden hield tussen een voorzet en een schot. In elk geval verraste Bosscha daarmee ook doelman Schaap, maar de lat voorkwam een doelpunt. De keeper van de bezoekers tekende even later bijna voor een eigen goal, hetgeen hem in 2016 al eens gebeurde op sportpark Schildman. Na een voorzet van Clarence Bijl kreeg Schaap de bal niet onder controle, maar ook tot zijn eigen opluchting rolde het speeltuig naast het doel over de achterlijn. Tegen het uur had ASWH echter wél succes. Nick Slotboom vond Lars Bosscha en de aanvoerder speelde Koen Wesdorp aan. Roy van 't Hoog trok door langs de zijlijn, waardoor de verdedigers even aarzelden en dat bood Wesdorp alle ruimte om nogmaals van buiten het strafschopgebied aan te leggen. Voor rust had hij nog pech, nu paste zijn schot precies in de verre hoek en dus stond het weer gelijk!
Koen Wesdorp, de maker van de 1-1, houdt het balbezit op het middenveld
Een prachtige treffer die op dat moment absoluut terecht was. Helaas voor ASWH duurde het evenwicht niet lang. Na een foutieve breedtepass op het middenveld kon IJsselmeervogels overnemen en een aanval opzetten. Daaruit werd een voorzet gegeven op Robbert Olijfveld. De spits ging onderuit nadat hij in de rug werd gelopen door Clarence Bijl en dus floot scheidsrechter Tunnissen voor een strafschop. Een koud kunstje voor IJsselmeervogels-spits Danny van den Meiracker, waardoor 'de Rooien' vier minuten na de gelijkmaker weer op voorsprong kwamen. Een mentale tik voor ASWH, waarvan de Ambachters duidelijk even moesten herstellen.
IJsselmeervogels wilde doordrukken in de jacht op de vermoedelijk beslissende derde treffer. De bezoekers werden in die fase meermaals gevaarlijk. Spits Van den Meiracker kopte over, middenvelder Mike van de Laar raakte de paal en ASWH kwam eveneens goed weg toen Stefan Kok zich verkeek op een inworp en onder de bal door ging, maar gelukkig bracht het aluminium redding. Een kwartier voor tijd werd een nieuwe voorzet door Roy van 't Hoog ongelukkig in eigen doel gewerkt, waarmee het verzet van ASWH wel was gebroken. In de absolute slotfase kreeg invaller Lester Pires nog wel de kans om de Ambachters dichter bij te brengen. Na een steekpass van Koen Wesdorp kon Pires de bal wel langs de doelman tikken, maar zijn poging rolde ook voorbij de paal.
Doelman Stefan Kok houdt voormalig ASWH-aanvaller Robbert Olijfveld van scoren af
Daardoor bleef het bij 1-3 en stond ASWH dus voor de tweede week op een rij met lege handen. Ook verloor het de ongeslagen status in thuisduels. Heel veel tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen de lijstaanvoerder is er echter niet. Komende dinsdag wacht namelijk de belangrijke thuiswedstrijd tegen TEC in de tweede kwalificatieronde van de TOTO KNVB Beker. Daarom is het zaak om de goede punten, die er vanmiddag absoluut waren, mee te nemen en de leerpunten weer aan te stippen. Een boeiend proces in een afdeling waarin niets vanzelf gaat.
ASWH - IJsselmeervogels 1-3 (0-1)
40. 0-1 Danny van den Meiracker 59. 1-1 Koen Wesdorp 63. 1-2 Danny van den Meiracker (strafschop) 76. 1-3 Roy van 't Hoog (eigen doelpunt)
Scheidsrechter: Nick Tunnissen
ASWH: Stefan Kok; Clarence Bijl, Gilmaro van de Werp, Josimar Lima (71. Lester Pires), Victor Stenzler, Roy van 't Hoog (86. Lorenzo Braaf); Nick Slotboom, Lars Bosscha, Ismail Yildirim, Koen Wesdorp; Sam van de Kreeke (84. Kenny Anderson)
IJsselmeervogels: Jaimy Schaap; Jeffrey Buitenhuis, Sanny Monteiro, Marciano van Leijenhorst, Gillian Justiana; Mike van de Laar (68. Achraf Nejmi), Eef van Riel, Danny van den Meiracker, Maikel de Harder; Robbert Olijfveld (78. Ali Akla), Ahmed El Azzouti (83. Sergio Kozjak)
Mikki
Een fotoreportage van dit duel is te zien op www.phsfoto.nl, www.orangepictures.nl en de Facebook-pagina van Dik Schumacher. In de loop van de avond zullen ook de samenvatting en interviews van Fox weer op de gebruikelijke plek op de website verschijnen.